wycena dzieł sztuki

Dzieła sztuki i ich wycenianie

Myślę, że tytuł tekstu jest dosyć jednoznaczny. Będziemy rozmawiać o tym jak odbywa się . Sądzę, że mówimy o temacie, który dla wielu z Was nie jest zbyt dobrze znany. Mam nadzieję, że po przeczytani czytaj więcej »

garaże blaszane Łódź

Garaż blaszany to świetna inwestycja?

Nie rozumiem ludzi, którzy zastanawiają się nad tym czy garaż blaszany jest świetną inwestycją. W moim odczuciu sprawa jest bardzo prosta i zarazem skomplikowana. Garaż blaszany tylko i wyłącznie moż czytaj więcej »

śniadanie Dla ucznia

Śniadanie przeznaczone dla ucznia

Nie wiem czy wszyscy Państwo o tym wiedzą, ale śniadanie przeznaczone dla ucznia musi być przede wszystkim zdrowe. Wiem, o czym mowa. Wiem też, że większość z Państwa zgodzi się z moimi słowami. Prob czytaj więcej »

KANCELARIA adwokackA Szczecin

O kancelariach adwokackich

Zastanawiasz się, która kancelaria adwokacka jest najlepsza w kraju? Wydaje mi się, że ciężko o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie każdy zna każdą kancelarię w kraju. Ze swojego d czytaj więcej »

USłUGI elektryczne KRAKóW

Usługi elektryczne to zajęcie dla fachowców

Nie wiem skąd wzięło się w ludziach przeświadczenie dotyczące tego, że usługi elektryczne to zajęcie dla każdego. To przeświadczenie jest niczym innym jak po prostu totalną bzdurą. Usługi elektryczne czytaj więcej »

sól himalajska

O soli himalajskiej w kuchni

Stosowaliście kiedyś sól himalajską? Oczywiście mam na myśli stosowanie w kuchni. Jeżeli tak, zachęcam do przeczytania mojego tekstu. Jeżeli jednak było inaczej to również serdecznie zachęcam do prze czytaj więcej »

strony Internetowe Gliwice

Nasz wizerunek

Jeśli chcemy żeby inni postrzegali nam lepiej, a nasz wizerunek w ostatnim czasie sporo ucierpiał to trzeba będzie znaleźć sposób jak o to zadbać. Pamiętajmy również, że bardzo ważna jest ochrona wiz czytaj więcej »

Spadek prawnik krakóW

W potrzebie

Czasami dzieje się tak, że właściwie na już potrzebujemy danego specjalisty. Jednak skąd właściwie możemy wiedzieć, że ktoś kto akurat ogłasza się w internecie będzie w stanie idealnie się sprawdzić czytaj więcej »

Klimatyzacja szczecin

Dostęp do klimatyzacji

Gwarantowanie sobie komfortu na co dzień to jest oczywiście korzystanie także z nowoczesnych technologii. Na bardzo dużą skalę jest np. stosowana w naszych samochodach osobowych albo ciężarowych czy czytaj więcej »

odwodnienia liniowe

Cenne systemy odwodnieniowe

Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ciężka jest zmiana aranżacji łazienki. I jak się okazuje dziś producenci wychodzą nam naprzeciw oferując coraz to więcej nowości z których moglibyśmy skor czytaj więcej »

 

Dzieła sztuki i ich wycenianie

wycena dzieł sztuki

Myślę, że tytuł tekstu jest dosyć jednoznaczny. Będziemy rozmawiać o tym jak odbywa się wycena dzieł sztuki. Sądzę, że mówimy o temacie, który dla wielu z Was nie jest zbyt dobrze znany. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tekstu to się zmieni. W każdym razie dokładnie taki przedstawiam prze sobą cel a cele należy realizować, zgodzicie się ze mną? To, co za chwilę powiem może być dla Was bardzo dużym zaskoczeniem. Otóż, rynek sztuki działa na zasadzie kompromisu. Dzieło sztuki jest dokładnie warte tyle, ile chce się za nie zapłacić. Nie mniej oraz nie więcej. Co sądzicie o takim przedstawieniu sprawy przeze mnie? Na pewno takie podejście rodzi szereg problemów. Z jednej strony jest całkowita dowolność w kształtowaniu cen a z drugiej niewielu specjalistów potrafi bardzo dokładnie przewidzieć ceny. Można powiedzieć, że mamy swoiste coś za coś. Jeżeli chodzi o większość obrotu sztuką to zasługa znajduje się po stronie galerii sztuki. To galerie zajmują się wybieranie artystów oraz wycenianiem ich prac. W taki sposób dochodzi do kształtowania gustu estetycznego klientów oraz własnych zysków. Biorąc pod uwagę takie ujęcie sprawy, galerzyści uważani są za osoby mające nieposzlakowaną opinię.

Wartość estetyczna

Jeżeli chodzi o dzieła sztuki, bardzo duże znaczenie odgrywa wartość estetyczna. Można powiedzieć, że wartość ta jest w tym wszystkim (wycena dzieł sztuki) absolutnie kluczowa. Co warto powiedzieć, nie chodzi o sprzyjanie gustom oraz tematykę, która będzie wyjątkowo przystępna. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Bardzo chętnie kupuje się sztukę określaną jako prowokacyjna czy unikalna w wyrazie.

dobra wycena dzieł sztuki

Zachęcam do tego, aby zastanowić się nad tym wszystkim. Jest to temat na dość szerokie przemyślenia. Jeżeli macie jakieś pytania to zachęcam do tego, aby je zadawać. Zapewniam, że wszystkie wątpliwości zostaną przeze mnie rozwiane tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Można powiedzieć, że to mój obowiązek i na tym obowiązku zakończę tekst. Mimo możliwości zadawania pytań mam nadzieję, że wycena dzieł sztuki jest całkowicie jasna. Wtedy miałbym pewność, że wywiązałem się ze swojego zadania.