Do czego może Ci się przydać pieczątka tabelaryczna, na przykładzie Colop EOS 140?

przez | 28 stycznia 2019

Pieczątka Colop EOS 140 to automat wykorzystywany jako tzw. pieczątka tabelaryczna. Wykorzystuje się ją najczęściej w księgowościach czy administracji, czyli wszędzie tam, gdzie pracuje się z dużą liczbą dokumentów. Pieczątki tabelaryczne, takie jak Colop EOS 140 pozwalają na automatyzację codziennych obowiązków, a co za tym idzie na oszczędność czasu i pieniędzy. Sprawdź, jak wykorzystać pieczątki tabelaryczne.

Pieczątka tabelaryczna – do czego służy?

Zgodnie z prawem każdy dowód księgowy musi być sprawdzony, zatwierdzony, a potem odpowiednio sklasyfikowany w księgach finansowych. Dlatego też księgowi i księgowe muszą każdorazowo oznaczać dokumenty, czyli dokonywać tzw. dekretacji. I tu z pomocą przychodzą pieczątki tabelaryczne, takie jak Colop EOS 140.

Pieczątki tabelaryczne inaczej nazywane są pieczątkami dekretacyjnymi lub pieczątkami dekretacji księgowej. Pozwalają w szybki sposób nanosić na dokumenty określone, gotowe wzory do wypełnienia. Są przydatne nie tylko w księgowości, ale w każdym biurze, w którym konieczne jest opisywanie dokumentów.

Przykładowe wzory odbić pieczątek tabelarycznych:

  • „Sprawdzono pod względem merytorycznym” + pola do wypełnienia (np. data i podpis),
  • „Sprawdzono pod względem merytorycznym, formalnym, rachunkowym” + pola do wypełnienia (np. data i podpis),
  • Wydatki strukturalne – ten wzór pozwala w czytelny sposób oznaczać koszty, które księgowy lub księgowa zaklasyfikowali jako wydatki strukturalne,
  • Dekretacja faktur – tabela ze wszystkimi polami potrzebnymi do łatwego i przejrzystego ujęcia faktury w księdze rachunkowej.

 Pieczątka tabelaryczna Colop EOS 140 – charakterystyka

Pieczątka renomowanej marki Colop to jedna z serii stempli tabelarycznych EOS X-large. Duża powierzchnia płytki stemplującej o wymiarach 121 x 89 mm pozwala zawrzeć na obiciu wszystkie niezbędne dane lub tabele w czytelnej, przejrzystej formie.

Colop EOS 140 wyróżnia się najwyższą starannością wykonania, najlepszej klasy materiałami, a także innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki temu automat ten jest wręcz niezawodny i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających pracowników księgowości czy administracji. Pieczątka doskonale znosi nawet intensywną pracę każdego dnia.

Ponadto, tak jak inne pieczątki z serii Colop EOS, tak i model nr 140 został wykonany przyjazną dla środowiska, nowoczesną metodą błyskową, nazywaną też metodą flashową. Metoda ta polega na naświetlaniu gumek światłoczułych przy pomocy błyskowej maszyny. Umożliwia to wykonanie precyzyjnych płytek stemplujących w zaledwie kilka minut. Odbicia wykonane przy pomocy pieczątki flashowej są wyraźne, a każdy szczegół jest dostrzegalny.

Pieczątka Colop EOS 140 może być też wykorzystana np. jako pieczątka budowlana czy duża pieczątka firmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *