Pieczątka firmowa przez internet – dlaczego datownik jest Ci niezbędny?

przez | 3 lutego 2020

Stempel to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie biuro. Niemalże każdy przedsiębiorca posiada na swoim biurku chociaż jeden rodzaj pieczątki – imienne, firmowe, dekretacyjne, księgowe. Szczególnym rodzajem pieczątek, po który sięga coraz więcej osób pracujących z dokumentacją, są datowniki. Pozwalają one na automatyczne umieszczanie na dokumentach, z którymi aktualnie pracujemy, bieżącej (lub przeszłej bądź przyszłej, jeżeli to konieczne) daty. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i funkcjonalne, o czym przekonamy się już za chwilę!

marianopania.pl - Pieczątka firmowa przez internet – dlaczego datownik jest Ci niezbędny?
Pieczątka firmowa przez internet – dlaczego datownik jest Ci niezbędny?

Pieczątki z datą – automatyzacja codziennych zadań

Datowniki to szczególny rodzaj pieczątek, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Na co dzień korzystają z nich pracownicy urzędów i innych obiektów administracji publicznej, sądów, poczty, szkół, biur księgowo-rachunkowych, szpitali, przychodni lekarskich, aptek i wielu, wielu innych.

Pieczątki z datownikiem z powodzeniem wykorzystuje się także w prywatnych firmach ze wszystkich branż – wszędzie tam, gdzie na co dzień pracuje się z różnego rodzaju dokumentami. Niezależnie, czy są to umowy, faktury, rachunki, korespondencja, zwolnienia, skierowania, recepty czy pisma urzędowe.

Każdy, kto na co dzień pracuje z dokumentacją, wie, jak monotonnym i nużącym zadaniem jest ręczne wpisywanie dat na dziesiątkach (a często nawet setkach!) stron dziennie. Nie tylko pochłania ono bardzo dużo czasu (który z powodzeniem można przeznaczyć na coś innego), ale także sprzyja robieniu błędów. Niemalże każdy, nawet najlepszy pracownik, raz na jakiś czas pomyli się, wpisując w kółko ten sam ciąg znaków. To nieuniknione!

Pieczątka z datownikiem pozwala na zautomatyzowanie przetwarzania dokumentów. Odbicie daty na dokumencie trwa ułamek sekundy, a cały proces jest właściwie pozbawiony ryzyka błędów.

Korzyści z używania datowników w biurze

Obsługa stempli z datą jest bardzo prosta i intuicyjna. Jedynym wysiłkiem, jakiego wymagają, jest ustawienie odpowiedniej daty. Warto zrobić sobie z tego nawyk i każdego dnia, jeszcze przed rozpoczęciem pracy z dokumentami, ustawić na urządzeniu odpowiednią datę. 

Co ważne, przeglądając różnego rodzaju oferty pieczątek przez internet, znaleźć można wiele rodzajów datowników. Popularne modele, oprócz daty, zawierają również miejsce na dodatkowe informacje. Na tego typu pieczątce umieścić można m.in.:

  • Dane firmy – nazwę, adres, NIP.
  • Dane właściciela pieczątki – imię, nazwisko, stanowisko.
  • Miejscowość.
  • Wybrane hasło, np. „anulowano”, „zatwierdzono”, „wpłynęło”, „sprawdzono”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *